preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

Kebnekasie - Singi

FJÄLLRÄVEN CLASSIC

Kebnekasie - Singi

23. júl 2014

Fjällräven Classic Kebnekaise Mountain Station

Kebnekaise – Singi

 

Toto je etapa kde sa začína odkrývať nádherná príroda a kopce začnú naberať na výške, a vy sa nachádzate v najkrajšom údolí celého treku. Iba jeden kilometer za Kebnekaise Mountain Station vsúpite do divočiny a prejdete okolo Toulpagorni.

 

Toulpagorni je jeden z najimpozantnejších kopcov v tomto údolí, a je jedným z najfotografovanejších kopcov v celom Švédsku. Je vysoký 1662 m.n.m. a nemá len prominentné miesto v celom údolí ale má v sebe aj veľkú dieru, ktorá je po celý rok pokrytá snehom.

 

V údolí pod vrcholom Kebnekaise nájdete pekné miesta na kempovanie pri potôčiku pred Lillberget. Keď prejdete za most tak sa budete nachádzať už v druhej doline. Kopce sú v údoliach lemované potokmi.

 Fjällräven Classic Singi Mountain Hut

Terén sa počas celej cesty bude neustále meniť na viac a viac kamenistý. Údolie ide mierne smerom nahor a končí pri Singi Mountain Hut. Oddýchnite si pred zostupom a vychutnajte si výhľady. Výhľad na TjäkjavaggeKungsleden Trail smerom na Kaitum sú nezabudnuteľné. Vrcholy hôr sú často v oblakoch.

 

Singi leží na otvorenej planine v tieni LadtjovaggeTjäkjavagge. Sú tu toalety ale nadá sa tu zakúpiť jedlo. Singi je miesto kde sa stretávajú cesty zo všetkých štyroch smerov. Prichádzate z východu od Kebnekaise a Hukejaure leží na západ. Kungsleden ide z juhu od Vakkotavare na sever v tom istom smere ako ide Fjällräven Classic smerom na Abisko.

 

Ak kráčate priemernou chôdzou tak medzi KebnekaiseSingi Mountain Hut to máte na 5-6 hodín bez prestávok. Najlepšie miesto pre stany je pár kilometrov pred chatou.

Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Nový Kånken Art

Nový Kånken Art

TREK NEWS
Vlna - najgeniálnejší materiál

Vlna - najgeniálnejší materiál

RADÍME VÁM
Poľovnícka kolekcia s novinkami na jeseň 2019

Poľovnícka kolekcia s novinkami na jeseň 2019

RADÍME VÁM
História a filozofia značky Fjällräven

História a filozofia značky Fjällräven

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:
Ušetríte:
0.00 €