preload

Prihlásenie

Registrácia

Zabudnuté heslo

Kontakt

Obchodné podmienky

Reklamačný poriadok

Veľkostné tabuľky

Darčekové poukážky

Zľavový systém

Fjällräven G-1000, extrémne odolný materiál

Fjällräven G-1000, extrémne odolný materiál

3. apríl 2013

G-1000

Pravdepodobne najlepší outdoorový materiál, aký nájdete.

 

S G-1000 budete pripravený do všetkých podnebí. Od trópov až za polárny kruh. Vydrží mnoho rokov nekompromisného používania. Fakt, že G-1000 môžete pomocou Greenland vosku prispôsobiť z neho robí jeden z najlepších materiálov na trhu.

 

G-1000 Často lepšia voľba

Veľa ľudí si oblečie vode odolnú technickú bundu bez toho, aby o tom skutočne premýšľali. Ale tí, ktorí šli na turistiku alebo lyžovačku v laminovanom oblečení zistili, že tieto výrobky nedýchajú tak, ako by mali. Membrána nedokáže uvoľňovať vlhkosť tak rýchlo, ako ju Vaše telo vytvára pri pohybe, preto zostanete mokrý.

Z toho dôvodu si skúsení turisti už niekoľko desaťročí vyberajú oblečenie vyrobené z materiálu G-1000. Ochráni Vás pred vetrom a aj ľahkými prehánkami. Tkanina dobre dýcha, takže sa nespotíte.

V porovnaní s membránovými textíliami je materiál G-1000 oveľa trvanlivejší. Dokáže odolať ostrým predmetom, dokonca aj iskrám z táboráka.

 

Pre všetky ročné obdobia

Odevy G-1000 sú vynikajúcou voľbou na leto, s výnimkou skutočne daždivých dní. V tedy je vhodné doplniť váš odev G-1000 ultraľahkým pršiplášťom alebo nohavicami.

Materiál G-1000 Vám poskytuje skvelú ochranu v zime proti snehu a silným vetrom a vďaka priedušnosti Vám nebude zima kvôli tomu, že máte vlhké spodné oblečenie. Je tiež ľahký a jednoducho sa v ňom dá pohybovať.

 

Odolný voči opotrebeniu

G-1000 je extrémne trvanlivá látka, viac než dvakrát taká trvanlivá ako džínsovina. Vďaka tomu, ako aj vďaka svojej nízkej hmotnosti, je materiál G-1000 ideálnou voľbou na pobyt v prírode a cestovanie.

 

Odolnosť voči vode

Impregnovaním G-1000 odevu voskom Grenland Wax ho môžete urobiť odolnejším voči dažďu a vlhkosti. To znamená, že si ho môžete nechať oblečený počas búrok. Ak by látka predsa len zvlhla, rýchlo vyschne.

 

Odolnosť voči vetru

Vďaka hustému tkaniu je látka G-1000 takmer úplne odolná voči vetru. Po impregnácii vám látka poskytne kompletnú ochranu pred nepríjemným vetrom.

 

Priedušnosť

Jednou z najlepších vlastností materiálu G-1000 je jeho vynikajúca priedušnosť. Prepúšťa von telesnú vlhkosť, čo je obzvlášť dôležitá vlastnosť pre aktívny život v prírode.

 

Odolnosť voči komárom

Pevne utkaná látka ochráni vašu pokožku pred komármi a iným dotieravým hmyzom. To je extrémne praktické v horách aj v lese, alebo pri cestách v teplom podnebí.

 

Ochrana proti UV

Husto tkaná látka poskytuje takmer 100% ochranu proti slnečním lúčom alfa a beta.

 

Prispôsobiteľný

Aplikovaním väčšieho množstva vosku Grennland Wax si môžete ľahko prispôsobiť Váš odev z G-1000, aby vyhovoval odlišným poveternostným podmienkam. Vosk Greenland Wax tiež predlžuje životnosť vašich odevov a robí ich ešte trvanlivejšími.

 

Päť druhov G-1000

G-1000 Original – Trvanlivý originál

65% polyester, 35% bavlna. G-1000 Original je pôvodný „recept“ na komfortné oblečenie Fjällräven. Pôvod má v látke nevhodnej na výrobu ľahkých stanov. Testovaný od arktických expedícii až po malé prestávky na ostrých kameňoch v lesných čistinkách.

 

G-1000 Silent – tichý a mäkký

65% polyester, 35% bavlna. G-1000 Silent je česaná verzia pôvodnej látky. Česanie na konci výroby jemne oslabí látku, ale zato jej dodáva vlastnosti vhodné pre poľovníctvo a lesníctvo. Látka sa takto stáva tichšou a pohodlnejšou na nosenie.

 

G-1000 Lite – ľahký a chladivý

65% polyester, 35% bavlna. G-1000 lite je ľahší a chladivejší ako ako oreginálna látka. To z neho robí ideálneho spoločníka v lete a keď Vaše cesty vyžadujú ľahké a odolné oblečenie. Látka je tkaná s „rpistop“ vláknami, čo zabezpečuje vysokú odolnosť aj keď je látka oveľa ľahšia.

 

G-1000 Eco – ekologickejšia voľba

65% recyklovaný polyester, 35% oreginálna bavlna. G-1000 Eco je ekologická alternatíva s rovnakými vlastnosťami ako oreginálna látka. Bavlna pochádza z certifikovaných fariem, kde sme veľmi dlho hľadali správnu dĺžku vlákna na výrobu veľmi odolnej látky.

 

G-1000 HeavyDuty – ešte pevnejší materiál

65% polyester, 35% bavlna. G-1000  HeavyDuty je extra pevná verzia pôvodného materiálu a v podstate nebudete schopný ju opotrebovať. Používame ju na výrobu batohov, tašiek a na spevnenie niektorých častí odevov, ktoré potrebujú výnimočnú pevnosť a trvácnosť.

Zdieľať článok

MOHLO BY SA VÁM PÁČIŤ

Nový Kånken Art

Nový Kånken Art

TREK NEWS
Vlna - najgeniálnejší materiál

Vlna - najgeniálnejší materiál

RADÍME VÁM
Poľovnícka kolekcia s novinkami na jeseň 2019

Poľovnícka kolekcia s novinkami na jeseň 2019

RADÍME VÁM
História a filozofia značky Fjällräven

História a filozofia značky Fjällräven

TREK NEWS

Výhody registácie

zľava 8 % na nezľavnený tovar pri každom nákupe

automatický zber TREK bodov za každý nákup

novinky o akciách a zľavách priamo na váš email

Viac o výhodách registácie

Tvoj “skialp set” obsahuje

Cena skialpsetu:
Ušetríte:
0.00 €